WWW.FORUMVİZYON.ORG

Join the forum, it's quick and easy

WWW.FORUMVİZYON.ORG

WWW.FORUMVİZYON.ORG

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FORUMVİZYON.ORG Hoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Rusya ile yeni sayfa açtık deklarasyona imza attık

byx_06
    byx_06
    SİTE KURUCUSU/YÖNETİCİ
    SİTE KURUCUSU/YÖNETİCİ

Rep Puanı: : 130
    İş/Hobiler : web tasarım
    Lakap : site kurucusu
    ruh hali : Rusya ile yeni sayfa açtık deklarasyona imza attık Komik10

konu ikonu Rusya ile yeni sayfa açtık deklarasyona imza attık

Mesaj tarafından byx_06 C.tesi Şub. 14, 2009 6:31 am

Rusya ile yeni sayfa açtık deklarasyona imza attık Ca804679b8_b

Rusya ile askeri, teknik, enerji ve siyasi alanlarda ortak deklarasyon imzalandı. Gül, ‘Rusya ile yeni bir sayfa açtık’ derken, Rus lider Medvedev ‘Stratejik işbirliğini her alana yaymak istiyoruz’ diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Rusya’yı ziyaretinin iki ülke arasında yeni bir sayfa açacağına inandığını söyledi. Gül, Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile görüştü. İki ülke arasındaki ilişkilerin yeni bir aşamaya doğru ilerlemesi, dostluk ve çok boyutlu ortaklığın daha da derinleştirilmesine ilişkin ‘ortak deklarasyon’ imzalandı. Gül, ikili ilişkilerin ileri seviyeye taşınması için siyasi iradelerini ortaya koyduklarını belirtti. Gül, iki ülke arasındaki 30 milyar doları bulan ticaret hacminin 40-50 milyar dolarlara çıkarılacağına inandığını söyledi. Bölgesel ve uluslararası meseleleri de gözden geçirdiklerini bildiren Gül, bu konularda iki ülkenin benzer görüşlerinin olduğunu söyledi. ‘İnanıyorum ki bu ziyaretim ülkelerimiz arasında yeni bir sayfa açacaktır’ diyen Gül, Medvedev ve eşini Türkiye’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını söyledi.

ATOM ENERJİSİ İÇİN İŞBİRLİĞİ

RUSYA Devlet Başkanı Medvedev de imzalanan deklarasyonun sadece siyasi ilişkileri değil, ticari ve insani ilişkileri geliştirmekte de ‘yeni bir adım’ olduğunu bildirdi. Türkiye ile Rusya arasında enerji projelerinin gerçekleştirilmesi konusunda bir tecrübenin mevcut olduğunu belirten Medvedev bu çerçevede, elektrik ve atom enerjisi alanlarında işbirliğini geliştirmeyi istediklerini kaydetti. Medvedev, Gül’le uluslararası ve bölgesel konular ile uluslararası terörizm gibi konularda işbirliğini değerlendirdiklerini belirti. Kafkasya’da ve Karadeniz’de güvenlik konusunda neler yapılabileceğinin de ele aldıklarını ifade eden Medvedev, Türkiye’nin önerisi olan Kafkasya İstikrar ve İşbirliği Platformu konusunda da, ‘Samimi bir görüş alışverişinde bulunduklarını’ kaydetti. Görüşmelerde Ortadoğu konusunu da ele aldıklarını bildiren Medvedev, ‘Ele aldığımız birçok konuda görüş birliğimiz olduğunu memnuniyetle gördük’ dedi.

Türkiye dış siyaset önceliklerimizden

CUMHURBAŞKANI Gül, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’le de bir araya geldi. Rusya’nın, Türkiye’nin birinci dış ticaret ortağı haline geldiğini belirten Putin, ‘Türkiye, dış siyaset önceliklerimizden biridir’’ dedi. İki ülke arasındaki ikili ilişkilerin daha ileriye götürüleceğine inandığını kaydeden Gül ise, Putin’i, Türkiye’ye davet etti. Gül, ‘’Ben ve Başbakan Erdoğan sizi en kısa sürede Türkiye’de görmek istiyoruz’’ dedi.

Gül, Tanzanya ve Kenya yolcusu

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Irak’a düzenlenen kara harekatı nedeniyle ertelemek zorunda kaldığı Tanzanya ziyaretini, 20 - 23 Şubat günlerinde gerçekleştirecek. Böylelikle Gül, Tanzanya’yı ziyaret eden ilk Türk Cumhurbaşkanı olacak. Bir önceki programda bulunan Kongo ve Demokratik Kongo ziyaretleri, bu ülkelerdeki iç çatışmalar nedeniyle iptal edilirken, Gül, programına Kenya’yı dahil etti. ZEYNEP TUĞRUL

Hayrünnisa yengem bana kız ister mi?

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül ile eşi Hayrünnisa Gül, Vatandaşların, iş, eş meseleleri gibi kişisel sorunlarına dahi çözüm için başvurduğu ‘son umut kapısı’ oldu. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, bir yıl içinde 35 bin Vatandaşın Köşk’e başvurarak yardım talebinde bulunduğunu söyledi. 9 bine yakın Vatandaşın ‘kendilerine iş bulunmasını isterken’ ekonomik krizden sonra özellikle kredi kartı mağdurlarının maddi yardım isteklerinde büyük artış olduğunu belirtiliyor. Köşk’e gelen mektuplardan bazı talepler şöyle:

‘Sayın Cumhurbaşkanım 112 bin lira borcum var ve ayda en çok bin 500 lira ödeyebilirim. Bunu geri ödemek koşuluyla sizden istiyorum.’

‘Cumhurbaşkanım herkesin bir dayısı var, benim sahibim de sen ol, sen istersen bir kredi kolaylığı bulurlar, 20 bin lira kadar ya da sen borç ver.’

‘Sayın Cumhurbaşkanım, yalnızlık Allah’a mahsus, ben de 5 yıldır nişanlı olduğum bayanla evlenmek istiyorum. Benim sizden talebim 5 bin lira ama karşılıksız değil, borç olarak. Nişanlımın ataması yapılınca ödemeye başlarız, yeter ki yüzümüzün akıyla bir düğün yapalım. Mutluluk benim de hakkım.’

‘Sayın Cumhurbaşkanım, sevdiğim kızı istedim, babası vermedi ama eminim sen ya da Hayrünnisa yengem isterse verir, yap bir babalık...’ Ankara star

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 4:39 pm