WWW.FORUMVİZYON.ORG

Join the forum, it's quick and easy

WWW.FORUMVİZYON.ORG

WWW.FORUMVİZYON.ORG

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWW.FORUMVİZYON.ORG Hoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

2 posters

ünlü şairimiz yusuf hayaloğlunu kaybettik

byx_06
    byx_06
    SİTE KURUCUSU/YÖNETİCİ
    SİTE KURUCUSU/YÖNETİCİ

Rep Puanı: : 130
    İş/Hobiler : web tasarım
    Lakap : site kurucusu
    ruh hali : ünlü şairimiz yusuf hayaloğlunu kaybettik Komik10

konu ikonu ünlü şairimiz yusuf hayaloğlunu kaybettik

Mesaj tarafından byx_06 Çarş. Mart 04, 2009 5:26 am

ünlü şairimiz yusuf hayaloğlunu kaybettik 877BDC990896914D8F6AEDDDr

Şair Yusuf Hayaloğlu, tedavi gördüğü hastanede 56 yaşında hayata veda etti. Sanatçının şiirleri başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçı tarafından bestelenmişti. Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın ağabeyi olan Yusuf Hayaloğlu'na 13 Şubat günü baş ağrısı, halsizlik ve kusma şikâyetiyle götürüldüğü Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde akciğer kanseri teşhisi konulmuştu. Burada tedaviye alınan Hayaloğlu'nun hastalığının ileri derecede olduğu belirlenmişti. Hayaloğlu, dün sabah 07.30 sıralarında hayata veda etti. Şairin cenazesi bugün ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazı ile Yeniköy Camisi'nden Yeniköy Mezarlığı'na uğurlanacak. Gözleri İntihar Mavi adlı bir şiir kitabı bulunan Hayaloğlu'nun, Hani Benim Gençliğim, Başım Belada, Adı Bahtiyar, Başkaldırıyorum, Ayrılığın Hediyesi, Yüreğim Kanıyor, Dağlarda Kar Olsaydım, Ah Ulan Rıza, Biz Üç Kişiydik gibi şiirleri Ahmet Kaya tarafından bestelenmiş ve yorumlanmıştı. Gülten Kaya, "Çok gençti. Ölümü bize erken geldi. Ağabeyimin bütün şiirlerini gerek Ahmet gerekse ben çok severdim. Ah Ulan Rıza! ve Biz Üç Kişiydik şiirlerinde bize göre ağabeyim kendisi ile Ahmet'i anlatmıştır. Hatta şiirde ismi Bedirhan olan karakter eşim Ahmet, Suphi olan isim ise ağabeyim Yusuf" dedi.

İlgili aramalar: müzik - yusuf hayaloglu ah ulan rıza -  yusuf -  hayaloglu -  ah -  ulan -  rıza
    yasmin
    yasmin
    BAYAN YÖNETİCİ
    BAYAN YÖNETİCİ

Rep Puanı: : 2
    İş/Hobiler : serbest
    Lakap : musti kaptanın ablası

konu ikonu Geri: ünlü şairimiz yusuf hayaloğlunu kaybettik

Mesaj tarafından yasmin C.tesi Mart 07, 2009 8:44 pm

tüm türkiyenin başı sağolsun

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 11:09 am